Меню сайту
Категорії розділу
Методичні рекомендації [9]
Програми [4]
Теорія літератури [4]
ДПА ЗНО [2]
Розробки уроків [12]
Поради молодому колезі [5]
Літературні новини [5]
Сучасна українська література [2]
Нормативно-правові документи [8]
Методична лабораторія ”Щоб не згорів вогник допитливості… ” [10]
Презентації [5]
Позакласна робота [8]
Т.Шевченко [2]
Посібники [2]
Обмін досвідом [21]
Фахові видання [17]
6 клас [2]
10 клас [2]
До Дня української писемності [1]
7 клас [1]
це цікаво [1]
Риторика [2]
9 клас [1]
Атестація 2014 [2]
Календарне планування [2]
Районний конкурс мультимедійних проектів «Інформаційні горизонти: цифрові освітні ресурси сучасного [5]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 9
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » 6 клас

У категорії матеріалів: 2
Показано матеріалів: 1-2

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам

№ 19–21   липень 2013 р. 2 ВИВЧАЄМО УКРАЇНСЬКУ МОВУ ТА ЛІТЕРАТУРУ

ІМЕННИК ЯК ЧАСТИНА МОВИ. УРОКИ З ЕПІГРАФОМ

6-й КЛАС

УРОК 1
ТЕМА. Іменник як частина мови. Загальне 
значення, морфологічні ознаки, синтаксична 
роль
Мета:
y поглибити й систематизувати знання учнів про 
іменник як частину мови, його значення, морфо-
логічні ознаки, синтаксичну роль, удосконалювати
вміння і навички знаходити іменники в реченнях, 
визначати їх граматичні ознаки, з’ясувати синтак-
сичну роль іменника;
y розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення;
y виховувати любов і пошану до рідної мови.
Тип уроку: урок узагальнення й систематизації 
знань.
Обладнання: підручник української мови (Глазова 
О., Кузнецов Ю. Рідна мова. 6 клас. — Київ : Педагогіч-
на преса, 2006); картки, комп’ютер.

6 клас | Переглядів: 486 | Завантажень: 22 | Додав: vovanchik8000mailru | Дата: 14.05.2014 | Коментарі (0)

Мета:
 узагальнити й систематизувати мовні знання, 
розвивати увагу, мовленнєву діяльність, логічне 
мислення, творчі здібності;
 виховувати повагу до мови.
ПЕРЕБІГ УРОКУ-ТУРНІРУ
І. АУКЦІОН ЗНАНЬ
Семеро учнів, які першими дали правильну 
відповідь, переходять до II туру.
Питання до аукціону
 Відгадати, про яку частину писав російський 
лінгвіст Олександр Реформатський: «Вони, як 
запасні гравці на футбольному полі чи «дубле-
ри» в театрі, виходять на поле, коли вимуше-
но «звільняють» гру повнозначні слова». (За-
йменник)
 Мати одержала листа від улюбленого сина. 
Скільки синів у матері? (Кілька, бо слово улю-
блений слід ужити, якщо у жінки не один син, і вона 
одержала листа від того з них, якого любить дужче 
за інших).
 Яке слово з 11 букв люди пишуть неправиль-
но? (Неправильно)
 Як правильно сказати: «Не бачу білий жов-
ток», чи «Не бачу білого жовтка»? (Жовток не 
буває білим)
 Назвати найпасивнішу, тобто найрідше вжи-
вану букву в українському алфавіті. (Буква д. 
Звук, що позначається цією буквою зустрічається 
тільки в запозичених словах)
 Скільки слів у сучасній українській мові? (Оди-
надцятитомний «Словник української мови» (най-
більше на сьогодні лексикографічне видання), фіксує 
135 тис. слів. Половина з них припадає на іменник.)
ІІ. «ТЕМА» 
Учні по черзі обирають тему і дають відповіді. 
Якщо дитина дала неправильну відповідь, то далі 
в цьому конкурсі вона участі не бере. За всі пра-
вильні відповіді їй дають бонус (10 балів). І тільки 
в темі «Сюрприз» учень дає відповіді на всі питан-
ня, але не має бонусу.
Питання за темами
Синтаксис і пунктуація
1. Що становить собою граматичну основу речен-
ня? (Підмет і присудок)
2. Назвіть другорядні члени речення. (Додаток, 
означення, обставина)
3. Як називаються речення за метою висловлю-
вання? (Розповідні, питальні, спонукальні)
4. Як називаються речення, у яких є тільки голо-
вні члени речення? (Непоширені)
5. Із яких слів складається словосполучення? 
(Нерівноправних; одне головне, а друге залежне)
6. Як називаються слова, які в реченні відповіда-
ють на одне і те ж питання і належать до одно-
го і того самого слова? (Однорідними)
7. Яке речення називається складним? (У якому 
дві або більше граматичних основ)
Лексика
1. Що значить лексичне значення слова? (Увесь 
зміст слова)
2. Як називається слово, що має одне значення? 
(Однозначним)
3. Слова можна вживати в прямому значенні, 
а можна... (в переносному)
4. Слова, однакові за звучанням, але різні лек-
сичним значенням, називаються... (омонімами)
5. Що таке антоніми? (Слова протилежного зна-
чення)
6. Чи належать до омонімів однозвучні слова — 
різні частини мови? (Ні)
7. Як перекласти з грецької «однойменний»? (Си-
нонім)
Морфологія
1. Частини мови бувають самостійними і... (служ-
бовими)
2. Ця частина мови дає назву всьому, що нас ото-
чує. (Іменник)
3. Цю частину мови зазвичай використовують 
у загадках, адже вона характеризує предмет, 
не називаючи його. Використання цієї части-
ни мови у мовленні робить його образним, емо-
ційним. (Прикметник)

6 клас | Переглядів: 774 | Завантажень: 30 | Додав: vovanchik8000mailru | Дата: 14.05.2014 | Коментарі (0)

Форма входу
Пошук
Друзі сайту